Danışmanlık, İş Planlaması ve İş Takibi Hizmetleri Nelerdir?

Elver Danışmanlık, sunduğu hizmetlerin konusuna göre bilgi, tecrübe ve söz sahibi olan uzman, doktor, müşavir kadrosuyla danışmanlık, planlama ve iş takibi hizmetleri vermektedir.
Elver Danışmanlık, yapılan her görüşmeleri kayıt altına alıp gerekli bilgi ve belgeleri toplar, elde ettiği bu verilerle sorunun çözümüne yönelik çalışır. Bu işlemlere göre de danışmanlık, iş planlaması, iş takibi ücreti belirler.
Hizmetler, bazen ayrı, bazen de iç içe olan konulardır. İşin konusuna göre verilecek hizmet belirlenir. Birçok konu danışmanlık aşamasında çözülür. Ama bazı konular için ise bu durum mümkün değildir. Danışmanlık yanın da iş planlaması, haliyle iş takibi de yapmak gerekir.
SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ile yani SGK ile ilgili ve çalışan hakları ile ilgili bilinmesi gereken birçok konu iş planlamasına bile gerek kalmadan danışmanlık aşamasında çözülebilir.
Ne zaman emekli olurum sorusu danışmanlık işidir. Daha az çalışarak ve daha düşük prim ödeyerek erken emekli olup yüksek maaş nasıl alırım sorusu ise planlama işidir. Erken Emeklilik Planlaması gerekir. En az ödeme ve ödenmiş prim gün sayısı ile erken emekli olup yüksek maaş almak için ne gerekiyorsa yapılsın isteniyorsa da bu iş takibi işidir.
Malulen, engelli, özel şartlı erken emeklilik aylığı bağlatmak iş takibi yapmakla mümkün olabilir. Gelir ya da aylık talebinin başlatılması, engelli ve maluliyet oranı tıbbi tespiti ve Sağlık Kurulu ve Kurum Sağlık Kurulu rapor ve oranlarının alınması gibi işlerde iş takibi zorunludur.